בס"ד
גמח

גמח

מצוות הצדקה שקולה כנגד כל המצוות והיא שומרת ומגינה על האדם.

*100% מהתרומות מגיעות ישירות לנזקקים. לשם שמים ללא דמי תיווך.

שלום לכם, ברוכים הבאים למאגר הגמחים הגדול. כאן באתר תוכלו למצוא גמחים להלוואות מוצרים ומצרכים שונים. ללא ערבות אלא בגלל הערבות ההדדית שלנו אחד לשני… רשימת הגמחים שלנו מתפרסת על פני כל רחבי הארץ, החל מרחובות ועד שדרות, מירושלים ועד קריית שמונה שבצפון. המאגר כולל את כל סוגי הגמחים, גמחים להשאלת ציוד לשמחות, גמחים לבר מצווה, גמחים לבת מצווה, גמ”חים למסיבות, לשבע ברכות, לשבת חתן ועוד. כל מה שתרצו ותצטרכו.

מאגר הגמ”חים כאן לשירותכם. אם שכחתם להביא מפות לשבת חתן, אנחנו לשירותכם כאן, אבל לא בעיצומה של שבת כמובן… אם אתם צריכים כלים לבר, אגרטלים שונים ומשונים שמתאימים לשמחות ולאירועים, סלסלות, קישוטים בכדי לפאר את האירוע ועוד ועוד.

פרסום גמ"ח

גמח – מה כדאי לוודא לפני שבאים…

במאגר הגמחים שלנו יש גמחים שהם חינמיים לגמרי ויש גמחים שדורשים תשלום סמלי (בלי קשר אלינו כמובן, האתר שלנו רק מעביר מידע, מה שיש לנו כן, זה גמ”ח אמירת קדיש בתשלום) בעיקר גמחים שהתחזוקה שלהם כרוך בעלות מסוימת. יש גמ”חים שדורשים צ’ק ערבות מהמלווה, בכדי שיוכלו להיות בטוחים שהציוד חוזר אליהם בשלמותו (אבל שוב, בלי קשר להנהלת האתר או מי מטעמו).

אנו מדגישים את הפרט הזה מכיוון שישנם אנשים שמגיעים לגמח מסוים מאזור מרוחק בכדי להשאיל חפץ או חפצים מגמח מסוים ואז מתברר להם שהם צריכים להשאיר צ’ק פיקדון לאחר שבעל הגמח שכח להודיע להם או שהם לא הבינו וכו’. לכן, המלצתנו היא שתמיד לפני שאתם יוצאים לעבר הגמח שאלו בבירור האם צריך להביא משהו וכו’. כך תימנעו מעוגמת נפש והמצווה של כל הצדדים (הזוכה במצווה והמזכה) תהיה מושלמת.

גמ"ח
גמ”ח וכל סוג של עזרה לנזקקים

על גמ”ח צעצועים שמעתם?

ואם גמחים לשמחות הם די נפוצים, אז יש גם גמחים שהם פחות מוכרים ונפוצים. כמו גמחים שמשאילים צעצועים ומשחקים לילדים. וגם בזה יש תת קטגוריות. יש גמ”חים שמשאילים צעצועים לילדים מיוחדים ליום יום, שיתעסקו במשחקים במקום שההורים יצטרכו להעסיק אותם לאחר שהם חוזרים הביתה מהמסגרות הלימודיות.

יש גמחים של צעצועים לילדים חולים (בתקופות הבידוד של הקורונה הוקמו הרבה כאלו), יש גם גמ”ח של צעצועים, לא תאמינו, לילדים שבאים להתארח בחופשים ובכדי שההורים ייהנו מחופשה מושלמת, הצעצועים יעסיקו את הילדים (קיים במקומות נופש כמו צפון הארץ, שמלאים עד אפס מקום במשפחות ברוכות ילדים היוצאים להתרענן בבין הזמנים וכדומה).

גמח
גמח

גמ”חים לא מיועדים דווקא למסכנים

אז אם עד היום ידעתם שגמחים מיועדים לאנשים מסכנים שלוקחים סלי מזון מהקופה השכונתית, או שאוספים תרומות כספיות לעילוי נשמה או מצרכים, מעכשיו דעו לכם שלא ולא… גמ”חים מוקמים על ידי אנשים בלב שלם אחרי פטירה של קרוב משפחה והיורשים רוצים לעשות משהו טוב מהירושה של המנוח, רעיונות לעילוי נשמתו וכדומה, הם מקימים גמ”ח, שפירושו – גמילות חסד, וגמילות חסד לא חייבת להיות דווקא למסכנים, אלא לכל מי שנצרך ברגע זה לדבר או למצרך כלשהו.

וכך אכן אמרו חז”ל – שגמילות חסד היא מצווה גדולה יותר ממצוות הצדקה, היות ומצוות הצדקה היא לעניים בלבד ואילו גמילות חסד היא לכל מי שצריך כרגע משהו. ועוד אומרים לנו חז”ל, כי צדקה היא בכסף ואילו גמילות חסד היא מצווה שאדם יכול לקיים אותו גם בגופו (על ידי עזרה וסיוע פיזי וכדומה).

גמ"חים
גמ”חים

מאגר ענק של גמחים בכל הארץ

איזה גמחים עוד יש לנו? יש לנו גמחים המסייעים בתחומי דיור ורווחה, גמחים המעניקים ייעוץ משפטי, גמחים לרופאי שיניים במחירי עלות או בהוזלה משמעותית, גמחים למוצרי נגישות לנכים, גמחים לפעילות חברתית ועוד. כמו כן יש גמ”חים לאביזרי חופה ולכיסא כלה, גמחים למכירת ולמסירת ביגוד יד ראשונה או שנייה. וגם, תאמינו או לא, גמ”ח לטיפולי רפלקסולוגיה בזול לאברכים או לנשות אברכים (בנפרד כמובן). כמו כן, יש גמ”ח להורדה חינם של הסכם יששכר וזבולון.

יש גם גמחים בתחומי הקדושה, כמו גמחים לבדיקת תפילין ומזוזות, גמחים להשאלת ספרי קודש, גמחים להשאלת ספרים קטנים לנסיעות, כמו גמרות מבוארות במהדורות כיס ועוד. גמ”חים להכנסת אורחים ועוד, גמחים לעזרה לילדים או נערים שנושרים מהמסגרות.

מה שנותר לכם, הוא כבר עכשיו להכניס את הגמח שלכם כאן באתר.

גמ"חים
גמ”חים
למעוניינים לתרום - גמח

גמח

הקב"ה מודד מידה כנגד מידה, ומי שמרחם ועושה חסד עם הבריות, גם כלפיו ינהגו באותה מידה וירחמו עליו, וימחלו לו על עוונותיו בחסד.

צדקה והקדשת לימוד לבריאות. לעילוי נשמת יקירכם. לזיווג הגון. לפרנסה טובה. להצלחה בכל. בנוסף 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

מאמרים וסוגי גמילות חסדים

© כל הזכויות שמורות לאבינו שבשמים
בס"ד
למעוניינים לתרום דרכינו ישירות לנזקקים ותלמידי חכמים- גמח

צדקה+הקדשת לימוד גמח. 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?