בס"ד
הנצחת הנפטר

הנצחת הנפטר

מצוות הצדקה שקולה כנגד כל המצוות והיא שומרת ומגינה על האדם.

*100% מהתרומות מגיעות ישירות לנזקקים. לשם שמים ללא דמי תיווך.

הנצחת הנפטר היא דרך להשאיר חותם של הנפטר בעולם. יש בזה גם תועלת לאבלים, זה מאפשר להם לעכל את האבל. אבל יש בכך גם מצווה גדולה וחשובה, כאשר מנציחים את האבל בדבר שבקדושה, כגון תרומה לחיידר או לבית כנסת. ועל פי היהדות לא רק חפץ דומם נחשב להנצחה, אלא אדרבה, כאשר תומכים בתלמידי חכמים שיושבים והוגים בתורה, זה מנציח יותר את זכר הנפטר.

הנצחת הנפטר

תמיכה בתלמידי חכמים מגבירה את זכויותיו בשמים ומנציחה את שמו הטוב כאן בעולם הזה, כאשר בזכותו אנשים חיים זוכים להגות בתורה והנפטר לא מונצח בחפץ דומם, שעל פי היהדות הוא פחות חשוב. בעולם החילוני דרכי ההנצחה כוללים הקמת אנדרטה, הקמת אתר אינטרנט, או כתיבת ספר. בעולם התורני לעומת זאת הדברים שונים.

כאשר רוצים להנציח בעולם התורני אדם שנפטר, תורמים לבית כנסת, לאתר אינטרנט של צדקה (כגון אתר של מעשר כספים), או כותבים ספר תורה לעילוי נשמת המנוח. ואלו הן רק חלק מהאופציות העומדות לרשות מי שרוצה להנציח את קרובי משפחתו היקרים לליבו. ישנם עוד אפשרויות רבות להנצחת נפטרים, כגון תרומה לתלמידי חכמים לאמירת קדיש לעילוי נשמת וכו’.

אנו בעמותת אור רשב”י מתמחים בהענקת אפשרויות הנצחה ליקיריכם וברעיונות לעילוי נשמת, כמובן שמדובר בהנצחות רוחניות שמעלות את נשמת הנפטר למעלות יותר גבוהות בשמיים. העמותה עושה פעילות רבה של תמיכה בילדים נזקקים ובתלמידי חכמים. כמו גם פעילות תורנית בקרב ילדי תשב”ר שלא טעמו טעם חטא. צרו עמנו קשר לגבי הפעילות הטובה ביותר והרצויה ביותר עבורכם להנצחת יקירכם.

הנצחת הנפטר
הנצחת הנפטר

אפשרויות הנצחה

על פי הכתוב בספרים, אפשרויות הנצחה הינם כאשר אתם תורמים לצדקה ולהחזקת בלומדי תורה לעילוי נשמה של יקיריכם, ובזכותכם בעצם מתרבים מצוות בעולם, באמצעות מעשה זה יש עלייה לנשמה של הנפטר שבזכותו נעשים פעולות אלו. ובעיקר אם בלי התרומה לא הייתה נעשית הפעילות או שהיא הייתה נעשית באופן יותר מצומצם. ולא עוד, אלא שבאמצעות התרומה שלכם לעילוי נשמת אביכם או אימכם או אחיכם ואחותכם שנפטרו ל”ע, הנפטר או הנפטרת ייזכרו ושמם הטוב ומעשיהם הטובים לא יישכחו.

כמו כן כאמור, הנצחה של נפטר היא דרך לעיכול האובדן ואמצעי להתנחם. ואין יותר טוב מלהתנחם בכך שבזכות הנפטר נעשים מצוות וחסדים. כאן באתר ישנם אפשרויות רבות להנצחת יקיריכם שנפטרו. אם אתם מתלבטים על דרך ההנצחה הנכונה והמתאימה ביותר עבור הנפטר, צרו עמנו קשר ונעזור לכם לבחור.

כל אדם הוא עולם ומלואו וכל אדם שונה בטבעו, בתכונותיו ובשאיפותיו. הטוב והמובחר ביותר הוא שההנצחה תהייה קרובה לתכונות הנפטר ולשאיפותיו או לדבר שהוא בטח היה רוצה לתרום לו בחייו. אם זה עבור לימוד תשב”ר, חברת תהילים בשבת, לימוד תורה של תלמידי חכמים, לימוד זוהר בחצות הלילה, תרומה של ספר תורה או אפשרויות הנצחה אחרות.

אפשרויות הנצחה
אפשרויות הנצחה

הנצחת נפטרים – סיכום

לפעמים נעשה הנצחת נפטרים באמצעות תרומה של חפץ כלשהו, כגון רהיט לבית כנסת וכדומה. הנצחה שכזאת היא גם חשובה אבל הנצחה על ידי פעולת מצווה של אדם חי היא חשובה יותר. כמו כן, הנצחה על ידי ספרים ללימוד או ספר תורה שקוראים בה היא גם חשובה משום שהזכויות מתרבות כל פעם שלומדים וקוראים בהם. אם כי זה פחות בדרגה מאשר תמיכה כאמור באנשים שהם חיים ומקיימים מצוות.

לסיכום: ההנצחה המובחרת ביותר היא הנצחה על ידי עשיית מצוות ולימוד תורה לעילוי נשמת המנוח. הדרגה הראשונה היא קיום מצוות על ידי צאצאיו של האדם בעולם הזה, כי על ידי כך יש לו נחת רוח בשמיים שהוא השאיר אחריו צאצאים המרבים כבוד שמיים, דרגה אחת לאחר מכן היא תמיכה באנשים שמקיימים מצוות ובעיקר שמקיימים את מצוות לימוד התורה, כי על ידי התרומה והתמיכה לעילוי נשמת הנפטר מתרבים מצוות בעולם.

לאחר מכן, חשובה תרומה של ספרים ללימוד תורה וכן ספר תורה ולאחר מכן הנצחת הנפטר באמצעות חפץ דומם לבית כנסת או תלמוד תורה וכדומה (כך משמע מתלמוד ירושלמי במסכת שקלים, “כמה נפשות שיקעו אבותיך כאן וכו’…). יש עוד הרבה מה להרחיב על הנצחת נפטרים, בהזדמנות אחרת נרחיב את הדיבור בעניין זה.

הנצחת נפטרים
הנצחת נפטרים

 

למעוניינים לתרום - הנצחת הנפטר

הנצחת הנפטר

הקב"ה מודד מידה כנגד מידה, ומי שמרחם ועושה חסד עם הבריות, גם כלפיו ינהגו באותה מידה וירחמו עליו, וימחלו לו על עוונותיו בחסד.

צדקה והקדשת לימוד לבריאות. לעילוי נשמת יקירכם. לזיווג הגון. לפרנסה טובה. להצלחה בכל. בנוסף 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

מאמרים וסוגי גמילות חסדים

© כל הזכויות שמורות לאבינו שבשמים
בס"ד
למעוניינים לתרום דרכינו ישירות לנזקקים ותלמידי חכמים- הנצחת הנפטר

צדקה+הקדשת לימוד הנצחת הנפטר. 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?