בס"ד
תרומות לעמותות

תרומות לעמותות

מצוות הצדקה שקולה כנגד כל המצוות והיא שומרת ומגינה על האדם.

*100% מהתרומות מגיעות ישירות לנזקקים. לשם שמים ללא דמי תיווך.

קורא.ת יקר.ה! עצרו לרגע והתבוננו! כאן יש לכם את ההזדמנות להיחלץ לעזרת משפחות תלמידי חכמים נזקקות ולהעביר תרומות לעמותות.

הפעילות שלנו היא 100% לשם שמים, 100% מהתרומה שלכם מגיעה לעניים, ומעבר לכך יש כאן גם את היתרון של החזקת תלמידי חכמים ורעיונות לעילוי נשמת.

הזוהר הקדוש אומר (חלק א קד, א – הציטוט מתורגם):

בשעה שהקב”ה אוהב את האדם הוא משגר לו דורון ומהו הדורון? עני, כדי שיזכה ויתן לו צדקה וכו’ שכשיבוא הדין לעולם, המשחית יזהר ממנו וכו’ ויסתלק ממנו וכו’ האדם הזוכה לעשות צדקה עם בני אדם, בשעה שהדין שורה בעולם הקב”ה זוכר לו אותה צדקה שעשה וכו’ כמו שנאמר (במשלי י-ב) ‘וצדקה תציל ממות’.

חברים יקרים, מי יודע אם זה הרגע שלכם…

תרמו עכשיו כדי להינצל מתאונות, פיגועים וכל הרעות המתרגשות בעולם ל”ע.

אפשר לתרום באמצעות הקדשת הלימוד להצלחה בעסקים, לעילוי נשמת יקיריכם, או לשם אמירת קדיש בתשלום.

גם בישראל של שנות 2020 יש הומלסים, אנשים חסרי בית וחסרי ביטחון כלכלי. עמותות רבות קמו לצורך כך, עמותות ששמו להם למטרה למנוע רעב פשוטו כמשמעו מאנשים ומשפחות חסרי כול. מצד שני זכינו בדורנו לרבים המעוניינים לתרום מכספם לצדקה לאנשים רעבים. אז מה הבעיה? אנשים שמעוניינים להעביר תרומות לעמותות בסכומים גבוהים לצדקה לעילוי נשמה, הם בדרך כלל חשדניים ועד שלא יוודאו שהעמותה אמינה ב-100% הם לא יתרמו.

איך אפשר לוודא שנותנים תרומות לעמותות אמינות

לפני שאתם תורמים תרומה לחג או תרומה לעילוי נשמת, הצעד הראשון שאפשר לעשות כדי לדעת אם הארגון אמין הוא לבדוק את אתר האינטרנט של העמותה. ראשית נבדוק, אם יש להם בכלל אתר. כי אי אפשר להתכחש לעובדה שעולם העסקים של היום מתנהל באינטרנט. באתר האינטרנט שלהם בודקים את הפעילות ואת סדר הגודל שלה. ייתכן שהיא שייכת לקהילה מאוד מסוימת ואז יוצא מצב שהם מגייסים כסף מחוץ לקהילה אבל לא תומכים בנזקקים מחוץ לקהילה.

תרומות לעמותות
תרומות לעמותות אמינות

איך עוד אפשר לזהות תרומה לעמותה אמינה

מה עוד אפשר לעשות, לפני שאנו נותנים תרומה לעמותה כדי לדעת אם מדובר בעמותה אמינה? עמותה שמצהירה על עזרה לנזקקים בני הגיל השלישי למשל, שמגייסת כסף לתמיכה נפשית בילדים חולי סרטן, זה מעלה ספק באמינות העמותה. בקיצור: צריכה להיות אחידות בין מה שהעמותה מצהירה באופן רשמי לבין שליחי הגיוס שלה בשטח. כמו כן, עמותה שמציעה אמירת קדיש בתשלום, צריך פשוט לברר אצלה פרטים על אומרי הקדיש, המיקום שהם אומרים וכו’. אישור ניהול תקין יכול לבסס את אמינות החברה אולם הדבר אינו הכרחי. ייתכן שמסיבות אחרות העמותה אינה עומדת בקריטריונים לקבלת אישור ניהול תקין וזה לא אמור למנוע תרומה לעמותה.

תרומה לעמותה
תרומה לעמותה אמינה זה כאן

האם מותר לתרום עמותות לתרומה מכספי מעשר?

כעת, לאחר שבדקנו את אמינות העמותה ואנחנו רוצים לתרום לה, נשאלת השאלה ההלכתית – האם עמותות לתרומה מותרות לקבל מכספי מעשר כספים. התשובה היא שאם מדובר בעמותה העוסקת בצדקה לעניים, בכל וריאציה שהיא (למשפחות, למבוגרים, לילדים, תרומה לפסח וכו’) מותר ואף מהודר הדבר, שכן החשיבות הראשונה בנתינת צדקה היא לעניים. ואף בעמותות לתרומה לעניים ישנה עדיפות לתרום קודם כל לצורכי מזון ולאחר מכן לצורכי ביגוד ושאר הצרכים של הנזקקים.

עמותות לתרומה
עמותות לתרומה לעניים

תרומה לעמותות כדי למנוע אחים רעבים

ישנם כיום עמותות הדואגות במגוון דרכים לנזקקים, אם במענק כספי, אם במזון מוכן, בכרטיסי מזון, במזון לילדים ממשפחות בעלי רמה סוציואקונומית נמוכה, עמותות הדואגות לניצולי שואה, לבני נוער בודדים ועוד. התברכנו בעמותות הפועלות בכל רחבי הארץ החל מערי ירושלים והסביבה ועד הצפון הרחוק. על פי רוב, העמותות משוועות לעזרה כספית מאתנו – כל אזרח ואזרח. תרומה לעמותות המעבירות את התרומה למשפחות נזקקות, זה מה שמבטיח שנזקקים לא יגיע לסף רעב.

תרומה לעמותות
תרומה לעמותות המעבירות מזון לנזקקים

תרומות לעמותה כשהמצב הכלכלי דחוק

כאמור, קיום מצוות מעשר כספים על ידי תרומות לעמותה מבטיחה שבסופו של דבר עניים ונזקקים לא יגוועו חלילה ברעב. התורה מבטיחה באמצעות חז”ל כי מי שמקפיד על מצוות מעשרות הכספים מסוגל להתעשר. לכן גם אנשים שמצבם הכלכלי דחוק רוצים לקיים את מצוות המעשרות. השאלה היא כיצד עושים זאת גם בתקופות שההוצאות גדולות. חשוב להדגיש שבמצבים דחוקים שבהם הכנסותיו של האדם לא יספיקו למחייתו ולמחיית משפחתו לא חל עליו חיוב המעשר, כלומר הוא לא חייב להפריש 10% תרומות לעמותה, אלא כפי יכולתו.

תרומות לעמותה
תרומות לעמותה אצלנו, לאחר שהבטחתם את מחייתכם

תרומות לעמותות באינטרנט

לעומת הצימאון של הציבור לתרום, יש היום גם אופציות רבות שמאפשרות לתרום תרומה לנזקקים בצורה אנונימית או גלויה – לפי בחירתו של התורם. החידוש כיום הוא שאפשר לתרום תרומות לעמותות באינטרנט ולהעביר תרומות מקצה העולם בשניות ספורות. באמצעות תרומות לעמותות באינטרנט המציעים את השירות, ניתן אף לתרום כיום לעמותות שמסיבות שונות אינן מעוניינות לתחזק אתר אינטרנט. העמותה מצידה יכולה לאסוף תרומות קטנות מתורמים רבים באמצעות אתר אינטרנט חיצוני, כלומר שאינו ברשותם ובכך לצבור סכום מכובד שיאפשר לה את המשך הפעילות. חלק מהאתרים מציעים אפשרויות של שיווק דיגיטלי וגיוס המוני לעמותות, מה שיכול לתת להם תנופת זינוק ולהעלות אותם לשיא הפעילות.

תרומות לעמותות באינטרנט
אפשר לתרום אצלנו תרומות לעמותות באינטרנט

עמותות תרומה לנזקקים זקוקות גם הן לעידוד

לסיום, מובא בספרים שישנו עניין גדול לתרום לעמותות תרומה לנזקקים בשמחה ובאהבה, ובכך לעודד את העוסקים במצווה הזקוקים להמרצה גם אם הם מקבלים תגמול כספי מזערי על כך. כיום התברכנו בעמותות רבות העוסקות במגוון נושאים שבעבר היו מוזנחים ונמצאים בשולי התודעה הציבורית. היום ישנן עמותות הדואגות לרווחתן של ילדים בעלי מוגבלויות, לרווחתן של יתומים ואלמנות, למזון לשבת, תרומה לראש השנה, לשיקום כלכלי ועוד. אולם כאמור, בעלי עמותות תרומה לנזקקים עלולים להישחק אם לא יקבלו פידבק חיובי ועידוד, מעבר לכך שגם עצם תרומות לעמותות הן חיוניות כמובן.

עמותות תרומה לנזקקים
עמותות תרומה לנזקקים מכל הגילאים והמינים
למעוניינים לתרום - תרומות לעמותות

תרומות לעמותות

הקב"ה מודד מידה כנגד מידה, ומי שמרחם ועושה חסד עם הבריות, גם כלפיו ינהגו באותה מידה וירחמו עליו, וימחלו לו על עוונותיו בחסד.

צדקה והקדשת לימוד לבריאות. לעילוי נשמת יקירכם. לזיווג הגון. לפרנסה טובה. להצלחה בכל. בנוסף 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

מאמרים וסוגי גמילות חסדים

© כל הזכויות שמורות לאבינו שבשמים
בס"ד
למעוניינים לתרום דרכינו ישירות לנזקקים ותלמידי חכמים- תרומות לעמותות

צדקה+הקדשת לימוד תרומות לעמותות. 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?