בס"ד
אור הרשב”י

אור הרשב”י

מצוות הצדקה שקולה כנגד כל המצוות והיא שומרת ומגינה על האדם.

*100% מהתרומות מגיעות ישירות לנזקקים. לשם שמים ללא דמי תיווך.

אם הגעתם לכאן אתם ודאי מחפשים לזכות במצוות הצדקה באופן הנעלה והחשוב ביותר. תרומה לעמותת אור רשב”י היא תרומה חשובה ביותר ותזכו לראות ישועות בכל תחום – בפרנסה, בזיווג, בריאות ועוד.

עמותת אור הרשב”י

מזה למעלה מ-30 שנה אנו מפעילים את עמותת ‘אור רשב”י’ המקורית בשכונת גבעת אולגה בחדרה. העמותה היא בנשיאות נשיא העמותה הרה”ג הרב שמעון זעפרן שליט”א יליד העיר שפועל סביב השעון למען הרבות והפצת תורה ויהדות בקרב תושבי שכונת אולגה. בזכות הרב זעפרן הפכה השכונה שבעבר הייתה שכונת פשע, למקום תורה שבה די נפוץ לראות אברכי משי וילדי תלמוד תורה החוזרים מבתי תלמודם בשמחה.

הרב זעפרן שליט”א, מחובר בכל מאודו לתנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי ולכן, כבר לפני כשלושה עשורים קרא לעמותה שהקים בשם – אור הרשב”י.

אור הרשב"י
אור רשב”י – רבי שמען זעפרן 052-679-2022

פעילויות עמותת אור רשבי מסביב לשעון ולמעגל השנה:

 • כולל ערב.
 • שיעורי תורה סביב שעות היממה.
 • מסלולי לימוד שונים המתקיימים אחרי תיקון חצות, בהשתתפות אברכים תלמידי חכמים חשובים.
 • פעילות לבנות חילוניות בנקודות שונות בעיר.
 • הפעלת מועדונית לילדים.
 • הפעלת מסגרת ‘אבות ובנים’ לילדים.
 • שיעורים לבע”ב.
 • שירות אמירת קדיש בתשלום
 • ועוד..

באור רשבי המקורית – 100% מהתרומה היא צדקה

אור רשבי המקורית מנוהלת ומופעלת באמצעות הרב זעפרן בהתנדבות מלאה ועל ידי מתנדבים נוספים, כך שאין כאן לא הוצאות ניהול, לא מזכירות ולא הוצאות משרד. 100% מהתרומות שאתם נותנים מתועלות לצורך פעילות העמותה בצורה היעילה והחסכנית ביותר שאפשר.

הוצאות העמותה הן רבות:

 • כל ההוצאות העצומות של אחזקת מבנה. הכוללות הוצאות שוטפות: חשמל, ניקיון ועוד.
 • סעודה שלישית מדי שבת בשבתו.
 • פרסים וממתקים לפעילויות של הבנות.
 • הגרלות ופרסים לפעילות הבנים.
 • פעילויות סביב מועדי השנה.
 • תזמורת וכיבוד בל”ג בעומר לע”נ הרשב”י זיע”א ובשאר יומי דפגרי.
 • ועוד ועוד.

רוב פעילויות העמותה מתנהלות בבית הכנסת של העמותה (כפי שהרב זעפרן מגדיר: ‘180 מ”ר של תורה וחסד’). בנוסף ישנו בית כנסת קטן ומקלט שמשמש בעיקר את הפעילויות עם הבנים במסגרות השונות סביב השבתות ועונות השנה – ‘אבות ובנים’ ועוד. ומעבר לכך, יש את הפעילות של הבנות המנוהלות על ידי בנותיו של הרב זעפרן שליט”א ומתקיימות בנקודות שונות בעיר. הרב זעפרן רואה חשיבות גדולה בפעילות הבנות והוא מספר: “במקום שהבנות החילוניות יסתובבו ברחובות, הבנות שלי מסתובבות ואוספות אותן לקריאת תהילים ופעילויות שונות, לאחר מכן הן מקבלות פרסים ולאט לאט מתקרבות ליהדות”.

תורמים ומדליקים את אור רשב”י

בבית הכנסת שלנו אור רשב”י מתקיימים מנייני תפילות רבים, תפילות בנץ, תפילות מדי שבת בשבתו, שיעורי תורה ועוד.

הפעילות הענפה במקום שהיה כל כך שומם מתורה, הולכת וגדלה, התושבים המבקשים וצמאים לשמוע דבר ה’ הולכים ומתרבים, בעיקר לאחר שבנו בשכונתנו פרויקטים של תמ”א והתחדשות עירונית. הרב זעפרן רוצה שגם תושבי השכונה החדשים ישמעו את דבר ה’. ולכל זאת התווספו עלויות המוצרים ההולכים ומתייקרים. כל אלו הביאו בעת האחרונה את הרב זעפרן שליט”א לפנות אלינו בבקשה שנעזור לו להשיג תרומות. בואו נעזור לרב שליט”א ונסייע בעדו כדי שלא ייפסק המפעל הקדוש.

תנסו את ה’ עם עמותת אור הרשבי – ובעזרת ה’ תראו ישועות

על מצוות צדקה ביהדות נאמר בתורה: ‘ונתנו’ ואמרו חז”ל שניתן לקרוא את המילה ישר והפוך ללא שינוי, לומר לך שהנותן צדקה מקבל את כספו בחזרה. וכן נאמר במעשר כספים: ‘עשר תעשר’ דרשו חז”ל – עשר בשביל שתתעשר. ועוד אמרו חז”ל על מאמר הכתוב ‘נסוני נא בזאת’ – מלמד שמותר לנסות את הקב”ה במצוות הצדקה כאדם שאומר לחברו – ‘עשיתי את חלקי, כעת קיים אתה את חלקך…’. וכן כתוב בספרים: במצוות הצדקה אין הקב”ה מדקדק עם האדם לבחון אם כוונתו הייתה לשם שמים, אלא מכיוון שסוף סוף הנזקק קיבל את הצטרכויותיו הרי הנותן קיים את המצווה בהידור.

לפיכך אנו באור הרשב”י מרשים לעצמנו להבטיח לכל מי שתורם לאור הרשבי, ולכל המעוניינים להרים תרומת צדקה מהודרת ביותר, שהם יקבלו את כספם חזרה בכפל כפליים מן השמים, וכן שיראו ישועות בכל דבר שהם צריכים לו ובעזרת ה’ יתעשרו וידעו רק טוב וחסד כל ימי חייהם.

אור הרשב”י עמותה בשיתוף עזרה משמים

התקשרו עכשיו לאור הרשבי או צרו קשר בכל דרך אפשרית, כדי שכבר עכשיו תראו את הישועה שלכם.

ישנה אפשרות להזכרת שמכם באופן פרטי על ידי הרב הגאון נשיא העמותה הרב זעפרן שליט”א (בתרומה מסכום מסוים ומעלה) להצלחה, לזיווג, לבריאות ולכל ישועה וכן כתרומה לעילוי נשמת. או להזכרה באחת מהפעילויות שתוקדש על שמכם על ידי תינוקות של בית רבן (או פעילות אחרת) באמצעות עמותת אור הרשב”י המקורית.

למעוניינים לתרום - אור הרשב”י

אור הרשב”י

הקב"ה מודד מידה כנגד מידה, ומי שמרחם ועושה חסד עם הבריות, גם כלפיו ינהגו באותה מידה וירחמו עליו, וימחלו לו על עוונותיו בחסד.

צדקה והקדשת לימוד לבריאות. לעילוי נשמת יקירכם. לזיווג הגון. לפרנסה טובה. להצלחה בכל. בנוסף 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

מאמרים וסוגי גמילות חסדים

© כל הזכויות שמורות לאבינו שבשמים
בס"ד
למעוניינים לתרום דרכינו ישירות לנזקקים ותלמידי חכמים- אור הרשב”י

צדקה+הקדשת לימוד אור הרשב”י. 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?