בס"ד
לתרום ספרים

לתרום ספרים

מצוות הצדקה שקולה כנגד כל המצוות והיא שומרת ומגינה על האדם.

*100% מהתרומות מגיעות ישירות לנזקקים. לשם שמים ללא דמי תיווך.

קורא.ת יקר.ה! עצרו לרגע והתבוננו! כאן יש לכם הזדמנות לזרוק חבל הצלה למשפחות תלמידי חכמים נזקקות או לתרום ספרים ולקבל רעיונות לעילוי נשמת.

האתר שלנו הוקם ומתוחזק על ידי אנשים אמינים שמתפרנסים יפה ב”ה. הפעילות שלנו היא 100% לשם שמים, ללא רווחים, 100% מתרומה לחגים שאתם מעבירים לנו, מגיעה לנזקקים, ומעבר לכך יש לכם כעת גם את המצווה של החזקת תלמידי חכמים.

הזוהר הקדוש אומר (חלק א קד, א – הציטוט מתורגם):

בשעה שהקב”ה אוהב את האדם הוא משגר לו דורון ומהו הדורון? עני, כדי שיזכה ויתן לו צדקה וכו’ שכשיבוא הדין לעולם, המשחית יזהר ממנו וכו’ ויסתלק ממנו וכו’ האדם הזוכה לעשות צדקה עם בני אדם, בשעה שהדין שורה בעולם הקב”ה זוכר לו אותה צדקה שעשה וכו’ כמו שנאמר (במשלי י-ב) ‘וצדקה תציל ממות’.

חברים יקרים, מי יודע אם זה הרגע שלכם…

תרמו עכשיו צדקה לעילוי נשמה כדי להינצל מתאונות, פיגועים וכל הרעות המתרגשות בעולם ל”ע.

אפשר לתרום באמצעות הקדשת הלימוד לעילוי נשמת יקיריכם, להצלחה בעסקים או באמצעות תרומה לתלמידי חכמים לאמירת קדיש בתשלום.

חלק מהמאפיינים של עם ישראל הוא הספרים, אנו העם המזוהה ביותר עם ספרים, ולא סתם מכנים אותנו “עם הספר”. וכשמדברים על ספרים אפשר לראות את ההתעוררות לתרום ספרים לבתי כנסת ולבתי מדרש. הן ספרי לימוד, שיוכלו באי בית הכנסת ללמוד והן ספרי תפילה, כסידורים, ספרי תהילים ועוד.

סדר העדיפות למי לתרום ספרים ואיזה ספרים

בשנים עברו, בזמן המשנה היה בית הכנסת משמש לתפילה ואילו בית המדרש היה מיועד ללימוד תורה בלבד, כיום מסיבות הלכתיות שונות איחדו את שני הייעודים לכדי מקום אחד, וכל המבקר בבית הכנסת בא להתפלל בציבור ולאחר מכן או לפני כן הוא יכול לשבת וללמוד עם חברותא או בשיעור, במסגרת הדף היומי או ככל שליבו חפץ וכו’. תלוי כמובן בשעות פתיחת בית הכנסת. כדי שאכן הלומדים יוכלו ללמוד והמתפללים יוכלו להתפלל דואגים בדרך כלל גבאי בתי הכנסת להתרים אנשים ממתפללי בית הכנסת, לסידורי תפילה וספרי לימוד.

מי שמעוניין לתרום ספרי לימוד, עדיף שיתרום לבית כנסת הפתוח במשך כל שעות היום ושנמצא במיקום מרכזי שאנשים מרבים ללמוד בו ושנוח ללמוד בו. כמו כן, לאחרונה נבנו במקומות שונים בארץ ובעולם, חדרים מיוחדים המיועדים ללימוד תורה בלבד, כמובן שיש עדיפות לתרום ספרי לימוד למקומות אלה. ולמי שמתלבט איזה ספרי לימוד לתרום, קודם כל עדיף לתרום את ספרי הלימוד הבסיסיים שבהם משתמשים יותר, ספרים כמו תנ”ך, ש”ס בבלי, ששה סדרי משנה, היד החזקה של הרמב”ם, ארבעת חלקי הטור וכן כל חלקי שולחן ערוך, כל אלו הם ספרי הלימוד הבסיסיים ולאחר מכן, אם יש כבר את הספרים האלו בבית הכנסת, ניתן לתרום כל ספר אחר, אך כמובן להעדיף ספר שרגילים יותר ללמוד מתוכו. כך גם בתרומה לישיבה.

לתרום ספרים
לתרום ספרים

האם מותר לתרום סידורים מכספי מעשר?

ולגבי תרומה לעילוי נשמת של סידורי תפילה, מומלץ לתרום בראש ובראשונה לבית כנסת המיועד בעיקר לתפילות מה שמכונה ‘שטיבלך’ בלשון העם. אבל גם לכל בית כנסת חשוב לתרום סידורים ובוודאי אם חסר להם. ואם כבר תורמים מומלץ שיהיו סידורים קריאים ובהירים לקריאה כדי שיוכלו המתפללים להתפלל בו בנעימות ובנחת. בתי כנסת רבים מצפים בכיליון עיניים לתורם של סידורי תפילה וכדומה. ולא רק בתי כנסת זקוקים לתורם של סידורים, גם ישיבות, בתי ספר ומכוני גיור זקוקים לתרומות של סידורי תפילה. ברוב חברות ההוצאה לאור, כשתורמים סידורי תפילה בכמות גדולה אפשר לקנות כמות גדולה במחיר מוזל.

רבים שואלים האם מותר לתרום סידורים מכספי מעשרות, כלומר האם ניתן לקיים את מצוות מעשר כספים בקניית סידורים לבית כנסת. נדגיש כי תשובתנו אינה של רב מוסמך, ולכן אם יש לכם פנאי חובה לשאול רב, אולם ממה שנראה בין פוסקי ההלכה הוא כי כספי המעשרות הם בעדיפות ראשונה להינתן לעניים או להסכם יששכר וזבולון וכדומה, אך ניתן גם לתרום משהו שהוא לצורך רבים מכספי מעשר, ובוודאי במקרה שלנו שמדובר בצורך מצווה לרבים. מי שרוצה לצאת ידי כל הפוסקים שיקבל על עצמו בפעם הראשונה שמפריש את דמי המעשר שמקבל על עצמו באופן שיוכל לתרום גם עבור מצוות אחרות המזכות את הרבים, הדברים נכונים גם לגבי מי שרוצה לתרום ספרים ללימוד.

לתרום סידורים
לתרום סידורים

האם מותר לתרום ספרי תהילים מכספי מעשרות?

סגולת אמירת תהילים היא ידועה ומפורסמת, למניעת מחלות, ולריפויין. בין אם הם נאמרים על ידי החולה עצמו ובין אם הם נאמרים על ידי קרובי משפחתו או כל אדם אחר לרפואתו, התהילים ידועים גם כסגולה להצלחה בעסקים לפני טיסה וכדומה או לכל מטרה שאדם רוצה וזקוק להתפלל עליו. לכן יש הרבה המעוניינים לתרום ספרי תהילים לבתי כנסת או לישיבות, כדי שהתהילים שייאמרו ייאמרו לזכותם, את ספרי התהילים שרוצים לתרום ניתן לרכוש בכל חנות המוכרת ספרי קודש או חנות לתשמישי קדושה.

כשתורמים ספרי תהילים לבית כנסת או כל מוסד אחר מומלץ לוודא עם גבאי המקום או האחראים שהם יישמרו בצורה נכונה, לא בשמש ולא באזור שיש שם הרבה רטיבות, כך שהם יחזיקו מעמד לאורך שנים והזכויות שלכם יהיו לפרק זמן ארוך יותר. הדברים נכונים גם לגבי סידורי תפילה וספרי לימוד. לגבי מי שרוצה לתרום ספרי תהילים ממעשר כספים, כמו לעיל כך גם כאן (תוך הדגשה חוזרת כי אין מדובר בתחליף לשאלת רב מוסמך), העדיפות הראשונה היא לתרום מעשר כספים למי שנצרך, לעניים ולנזקקים, אך גם כל מצווה אחרת לצורך הציבור נחשבת היא מצווה שניתן לתרום מכספי מעשרות. ובוודאי אם כשמתחילים להפריש מעשרות מתנים שאת הכסף יהיה ניתן גם להפריש לצורכי ציבור אין בעיה בכך.

לתרום ספרי תהילים
לתרום ספרי תהילים
למעוניינים לתרום - לתרום ספרים

לתרום ספרים

הקב"ה מודד מידה כנגד מידה, ומי שמרחם ועושה חסד עם הבריות, גם כלפיו ינהגו באותה מידה וירחמו עליו, וימחלו לו על עוונותיו בחסד.

צדקה והקדשת לימוד לבריאות. לעילוי נשמת יקירכם. לזיווג הגון. לפרנסה טובה. להצלחה בכל. בנוסף 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

מאמרים וסוגי גמילות חסדים

© כל הזכויות שמורות לאבינו שבשמים
בס"ד
למעוניינים לתרום דרכינו ישירות לנזקקים ותלמידי חכמים- לתרום ספרים

צדקה+הקדשת לימוד לתרום ספרים. 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?