בס"ד
תרומה לעניים

תרומה לעניים

מצוות הצדקה שקולה כנגד כל המצוות והיא שומרת ומגינה על האדם.

*100% מהתרומות מגיעות ישירות לנזקקים. לשם שמים ללא דמי תיווך.

קורא.ת יקר.ה! עצרו לדקה והתבוננו! כאן יש לכם את ההזדמנות לתרום למשפחות תלמידי חכמים נזקקות.

האתר שלנו מתוחזק על ידי אנשים מהימנים שמתפרנסים יפה ב”ה. הפעילות שלנו היא 100% לשם שמים, ללא רווחים, 100% מהתרומה שלכם מגיעה לנזקקים, ומעבר לכך יש כאן גם את היתרון של החזקת תלמידי חכמים.

הזוהר הקדוש אומר (חלק א קד, א – הציטוט מתורגם):

בשעה שהקב”ה אוהב את האדם הוא משגר לו דורון ומהו הדורון? עני, כדי שיזכה ויתן לו צדקה וכו’ שכשיבוא הדין לעולם, המשחית יזהר ממנו וכו’ ויסתלק ממנו וכו’ האדם הזוכה לעשות צדקה עם בני אדם, בשעה שהדין שורה בעולם הקב”ה זוכר לו אותה צדקה שעשה וכו’ כמו שנאמר (במשלי י-ב) ‘וצדקה תציל ממות’.

ואמר החיד”א (בהגהותיו על השל”ה הק’ פרשת וירא) שהמילים ‘וצדקה תציל ממות’ הם ראשי תיבות ‘מות’, שמלבד מה שכתוב בפירוש שצדקה מצלת ממיתה משונה היא מסוגלת גם להאריך שניו ואפילו לרשע…

חברים יקרים, מי יודע אם זה הרגע שלכם…

תרמו עכשיו כדי להינצל מתאונות, פיגועים וכל הרעות המתרגשות בעולם ל”ע.

אפשר להקדיש את הלימוד:

אם אתם רוצים לתרום מזון לנזקקים, בין אם אתם גוף פרטי או מפעל לייצור מזון, עסק של שיווק או ייבוא מזון וכו’, אתם צריכים לדעת מה החוק אומר כדי שלא תסתבכו עם החוק. לפני שאתם מעבירים תרומה לעניים וודאו שהעמותה או הארגון שאליו אתם שולחים את המזון עובד באופן חוקי. אז מה החוקים?

תרומה לעניים: מה שתורמי מזון לנזקקים צריכים לדעת

המצב הכלכלי בישראל, לפחות בשכבות הנמוכות והבינוניות נעשה לצערנו יותר ויותר חמור, אך החלק הטוב והיפה של הסיפור הוא שדווקא כעת מתרבים מפעלי וחברות מזון, כמו גם בעלי קייטרינג ואנשים פרטיים, המעוניינים לתרום מזון לנזקקים.

זה הפך ב”ה לתופעה נפוצה, קייטרינגים שנותר להם מזון רב לאחר אירוע שהכינו, תורמים את המזון לנזקקים במקום להשליך אותם לפח האשפה. בתלמוד בכמה מקומות יש הגדרה מתאימה לתופעה הברוכה הזו: “זה נהנה וזה לא חסר”. כלומר התורם לא מחסיר מכספו ואילו המקבל נהנה מהתרומה. תרומת מזון היא אחת הדרכים היעילות והנפוצות לעזור לאנשים החיים מתחת לקו העוני. הרעיון של תרומת מזון לעניים הוא רעיון קדום וכך מצינו בהלכות של פסח למשל, שיש עדיפות לתרום לעני קמח (לכן נקרא המנהג ‘קמחא דפסחא’), כלומר משהו שהוא כבר מוכן לאכילה יותר מכסף. אולם בזמננו יש האומרים שעדיף לתרום לנזקקים תרומה לחגים בכסף מזומן, היות והם יכולים להתבייש בתרומה של מזון שמגיע לביתם או אפילו שהם צריכים לאסוף.

תרומה לעניים
3 החוקים למי שרוצים להעביר תרומה לעניים במוצרי מזון

האם גם אתם מעוניינים כרגע לתת תרומת מזון לנזקקים ?

במאמר הנוכחי תקראו על החוקים החשובים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם תורמים.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף עם עוד כאלה המעוניינים לתרום מזון לעניים.

  1. תנאי ראשון הוא שהעמותה לה אתם תורמים אינה עוסקת במכירת מזון מלבד החלוקה למשפחות נזקקות.

חוק זה יכול להבטיח לנו שאנו לא תורמים מזון לגוף עסקי שרק חלק קטן ממנו מחולק כתרומת מזון לנזקקים ואת השאר הוא מוכר למטרת רווח (יצוין כי גביית סכום סמלי לכיסוי הוצאות מנהלה וכו’ מותר לארגון על פי חוק).

  1. החוק השני החשוב מבחינתכם הוא שהגוף שלו אתם תורמים את המזון צריך להיות עמותה או הקדש, כלומר רשום ברשם העמותות או ברשם ההקדשות. ואם אכן מדובר בעמותה רשומה שיש לה גם אישור ניהול תקין תוכלו לקבל החזרי מס לפי סעיף 46.
  2. החוק השלישי הוא שארגון שמחלק תרומת מזון לנזקקים צריך להיות רשום באתר האינטרנט של שירות המזון (מטעם משרד הבריאות) בתור ארגון לחלוקת מזון.

באמצעות 2 הסעיפים האחרונים, יוכלו הרשויות לעקוב אחרי אותו גוף מבחינת שמירת החוק, והגוף יחשוש גם להעביר מזון מקולקל או מזון לא ראוי, עקב כך שהוא רשום ואינו פועל באנונימיות, כך תדעו שהמזון שאתם תורמים מגיע לידיים טובות.

תרומת מזון לנזקקים
תרומת מזון לנזקקים לעשות טוב בלי להסתבך

לסיכום, למי נותנים תרומת אוכל לנזקקים

המצב הכלכלי בישראל, לפחות בשכבות הנמוכות והבינוניות נעשה לצערנו יותר ויותר חמור, אך החלק הטוב והיפה של הסיפור הוא שדווקא כעת מתרבים מפעלי וחברות מזון, כמו גם בעלי קייטרינג ואנשים פרטיים, המעוניינים לתרום לנזקקים.

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי שתדעו למי אתם תורמים ותוכלו להיות בטוחים בעצמכם, חשוב לוודא שהארגון אינו מוכר במקביל מזון בחנות או עסק נוסף שבבעלותו. כדאי גם לוודא שהוא רשום אצל משרד הבריאות בתור ספק של תרומת אוכל לנזקקים וכן ברשם העמותות בתור עמותה מוכרת.

תרומת אוכל לנזקקים
תרומת אוכל לנזקקים בצורה בטוחה

עכשיו תורכם, יש לכם ניסיון בנושא תרומות מזון לנזקקים ?

עד עכשיו הצגנו בפניכם 3 חוקים חשובים לאנשים וגופים התורמים תרומת מזון לנזקקים. עכשיו הבמה כולה שלכם. אנו בטוחים כמעט בוודאות שיש לכם כבר ניסיון בתרומות לעניים ונזקקים, מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? איזו חוק חשוב הייתם מוסיפים מעבר ל-3 החוקים שהצגנו במאמר? אנא, שתפו אותנו כדי שכולנו נוכל ללמוד ולהתקדם, כי בסופו של דבר יש לנו מטרה משותפת והיא – לעשות טוב לזולת.

מצד שני, בנוסף לאפשרות של תרומת מזון לנזקקים תוכלו לתאם אתנו העברת תרומה בביט או בכל דרך אחרת לנזקקים ולומדי תורה מתוך הדחק.

תרומות מזון לנזקקים
תרומות מזון לנזקקים, מה יש לכם להוסיף מניסיונכם

רוצים לקבל מידע נוסף על תרומות אוכל לנזקקים ?

התחברתם לתוכן המאמר? אתם חושבים שיש לכם חברים נוספים שייהנו מהמאמר? שתפו את המאמר עם חברים שמעוניינים גם הם לתרום תרומות אוכל לנזקקים.

רוצים לקבל מאתנו עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית למצוות צדקה לעילוי נשמה ומעשר כספים? פנו עכשיו למאמר הרלוונטי במאגר המאמרים הגדול שיש לנו באתר, בכל נושא כמעט הקשור למצוות צדקה ביהדות: מעשר כספים, הסכם יששכר וזבולון, תרומה לעילוי נשמת, תרומות אוכל לנזקקים, תרומה לעניים, תרומה לעילוי נשמת ועוד.

תרומות אוכל לנזקקים
תרומות אוכל לנזקקים. לעשות טוב לנזקקים ולכם
למעוניינים לתרום - תרומה לעניים

תרומה לעניים

הקב"ה מודד מידה כנגד מידה, ומי שמרחם ועושה חסד עם הבריות, גם כלפיו ינהגו באותה מידה וירחמו עליו, וימחלו לו על עוונותיו בחסד.

צדקה והקדשת לימוד לבריאות. לעילוי נשמת יקירכם. לזיווג הגון. לפרנסה טובה. להצלחה בכל. בנוסף 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

מאמרים וסוגי גמילות חסדים

© כל הזכויות שמורות לאבינו שבשמים
בס"ד
למעוניינים לתרום דרכינו ישירות לנזקקים ותלמידי חכמים- תרומה לעניים

צדקה+הקדשת לימוד תרומה לעניים. 100% מהצדקה ייתרם לנזקקים

פתיחה
1
שלום וברכה
שלום וברכה,
איך אוכל לעזור?